מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

אזור חופשי ימני

תנועת אמנה- תנועת ההתיישבות של גוש אמונים. נוסדה בשנת תשל"ח (1978), במטרה ליישב את שטחי יהודה שומרון וחבל עזה (יש"ע) הגולן, הגליל והנגב. התנועה פועלת בעיקר להקמת  ישובים חדשים ולפיתוח ישובים קיימים. אמנה הנה תנועת ההתיישבות היחידה שמשכנה בירושלים. חלוצי ההתיישבות היו עפרה, מבוא חורון, קדומים ומעלה אדומים.

מטרת התנועה

יישוב שטחי ההר , עתודת השטח היחידה של עם ישראל בארצו, נוכח הגידול הצפוי באוכלוסייה והצפיפות בשפלה ובמישור החוף, ושמירה על תנאי קיומו.

עקרתם הבטחתם - לא קיימתם !!!

חלפה לה שנה וחודשיים מיום בו נעקרנו מבתינו. עם כל השבר והכאב שחווינו, מרביתינו נשארנו במסגרת קהילתית במטרה להמשיך באידיאלים ובערכים החשובים לנו.

בתקופה זו פעלו ראשי הקהילות במלוא המרץ והאינטנסיביות לקדם את ההגעה ליישובי הקבע כפי שכל קהילה בחרה לעצמה.

כיום, בסיכומה של שנה, הגענו לתובנה כי הבירוקרטיה במדינת ישראל מערימה קשיים ומקבלי ההחלטות לא עושים את הפעולות הנדרשות שיביאו אותנו בהקדם ובלוחות זמנים ברורים ליישובי הקבע.

חוסר הוודאות המלווה אותנו בתקופה זו מקשה הן על המשפחות והן על התפקוד הקהילתי.

תחושה זו משותפת ל- 90% מאיתנו, כך התבטאו בכנס שנערך בוועד המתיישבים 34ראשי קהילות שנכחו בו. כולם היו שותפים לעובדת אי סגירת ההסכם לגבי יישוב הקבע.

לאור זאת, הוחלט בפורום ראשי הקהילות לצאת למאבק נחוש בדרישה לקדם את נושא יישובי הקבע בקצב מהיר תוך קביעת לוח זמנים ברור ובו השלב הראשון הוא שלכל משפחה יהיה הסכם חתום תוך חודשיים ותוך כדי שימוש בתקנות חירום.

דרישתינו הינה מראש הממשלה להכתיב הנחיות ברורות כפי שהממשלה עשתה לביצוע תוכנית הגירוש.

ההפגנה תתקיים מול משרד רוה"מ בירושלים, יציאה בשיירת רכבים ממ.א. נחל שורק (יד בנימין) בשעה 9:00


תאריך 28/09/2006
מיקום מול משרד רוה"מ בירושלים, יציאה בשיירת רכבים ממ.א. נחל שורק (יד בנימין) בשעה 9:00
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד