מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

אזור חופשי ימני

תנועת אמנה- תנועת ההתיישבות של גוש אמונים. נוסדה בשנת תשל"ח (1978), במטרה ליישב את שטחי יהודה שומרון וחבל עזה (יש"ע) הגולן, הגליל והנגב. התנועה פועלת בעיקר להקמת  ישובים חדשים ולפיתוח ישובים קיימים. אמנה הנה תנועת ההתיישבות היחידה שמשכנה בירושלים. חלוצי ההתיישבות היו עפרה, מבוא חורון, קדומים ומעלה אדומים.

מטרת התנועה

יישוב שטחי ההר , עתודת השטח היחידה של עם ישראל בארצו, נוכח הגידול הצפוי באוכלוסייה והצפיפות בשפלה ובמישור החוף, ושמירה על תנאי קיומו.

תנועת ההתיישבות אמנה

יעוד התנועה

 

תנועת אמנה- תנועת ההתיישבות של גוש אמונים. נוסדה בשנת תשל"ח (1978), במטרה ליישב את שטחי יהודה שומרון וחבל עזה (יש"ע) הגולן, הגליל והנגב. התנועה פועלת בעיקר להקמת  ישובים חדשים ולפיתוח ישובים קיימים. אמנה הנה תנועת ההתיישבות היחידה שמשכנה בירושלים.

חלוצי ההתיישבות היו עפרה, מבוא חורון, קדומים ומעלה אדומים

 

 

מטרת התנועה

יישוב שטחי ההר , עתודת השטח היחידה של עם ישראל בארצו, נוכח הגידול הצפוי באוכלוסייה והצפיפות בשפלה ובמישור החוף, ושמירה על תנאי קיומו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אפיונים

 תנועת אמנה פונה לכלל ישראל. בישובי אמנה תוכלו למצאו מגוון רחב של אוכלוסיה מרקעים שונים ומכל שכבת גיל:  צברים, עולים חדשים וותיקים, צעירים ומבוגרים, חילונים דתיים וחרדים. עם השנים יצרה אמנה, מסגרת משותפת לדתיים ולחילוניים המעניקים לילדיהם חינוך יהודי.

רוב ישובי אמנה כפריים ומתגוררות בהם עד 200 משפחות. האחרים הם ישובים גדולים (מתגוררות בהם מאות משפחות) אשר הוקמו בהם מוסדות חינוך תרבות ורוח.

 

 

 

 

 

פעילות:

 

הקמת ישובים- הכנת תכניות התיישבות ודאגה להגשמתם על פי התנאים הפוליטיים.

 

הקמת גרעין התיישבות- אמנה מעודדת קבוצות להתארגן לגרעיני התיישבות. היא מגבשת אותם חברתית וארגונית, ומלווה אותם עד לעליה ליישוב ואחריה.

 

לווי הישובים- עד להכשרת היישובים החדשים לניהול עצמי, אמנה מלווה את הישובים, תוך סיוע בקשרים עם הגורמים השונים, ובפיתוח חיים חברתיים ארגוניים וכלכליים.

 

קליטת עליה- אמנה מעודדת את יישוביה להתגייס למשימה הלאומית של קליטת עולים מכל התפוצות על ידי סיוע בהכנת מסגרות קליטה, השגת סיוע כספי, טיפול חברתי ועוד.

 

הפניית אנשים להתיישבות- הגברת המודעות הציבורית לחשיבות ההתיישבות ביש"ע על ידי הסברה , פרסום ושיווק.

 

מחלקת בניה- באמצעות חברת הבת של אמנה "בנייני בר אמנה" מקימה אמנה פרויקטים של בניה ביישוביה. הקו המנחה בפעילות הבניה הנו בית ברמה איכותית אך לא ראוותנית במחיר סביר ובהתאמה לצורכי המשתכנים

סיסמתנו היא "שרות - זו האמנה שלנו".

 

כתובתנו :

ירושלים, רחוב קלרמון גנו 13 , מול המטה הארצי 9712178 .

טלפון :               02-5322225

פקס   :               02-5821666

מרכז מידע אמנה : 1-800-260-240

שירות לקוחות :    1-700-500-513

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד