מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

אלון
הגדל

אודות אלון

הישוב אלון נקרא על שם יגאל אלון, וממוקם בתחילת "דרך אלון" - על אם הדרך מירושלים לים המלח, משקיף על הנוף המדהים של מדבר יהודה, ערבות יריחו והרי מואב, ובמרחק של כ- 20 דקות בלבד מירושלים. הישוב משתייך למועצה אזורית מטה בנימין ומונה כיום כ- 190 משפחות.

הישוב אלון עלה לקרקע באפריל 1990 ונמנה עם ישובי "גוש אדומים" - נופי פרת, כפר אדומים ואלון, שחרתו על דגלם שיתוף ייחודי של דתיים, חילונים ושאר הזהויות היהודיות על רצף זה, החיים יחד לא רק מתוך שכנות טובה, אלא מתוך רצון אמיתי לחיות חיי קהילה ותרבות משותפים על אף הבדלים בהשקפה ובאורחות החיים.

 

בישוב חיי קהילה עם פעילות ענפה של תרבות, חוגים ופעילויות שונות למבוגרים לילדים ולנוער, במטרה ליצור קהילה עשירה ברוח בעלת חוסן הבאה לידי ביטוי בכל תחומי החיים. בישוב רכזת קהילה ותרבות, לצד רכזי נוער האמונים על פעילויות החינוך הבלתי פורמליות של בני הנוער בגילאים ז'-י"ב ועל פעילותו השוטפת של מועדון הנוער.

 

בישוב פועלים מספר מוסדות קהילתיים לרווחת התושבים. בין היתר פועלת ספרייה שוקקת חיים, המשמשת גם מרכז קהילתי תרבותי בו מתקיימות פעילויות מגוונות, וכן בית כנסת, המהווה מלבד מקום תפילה מקום כינוס ומפגש, בו מועברים בין השאר שיעורים והרצאות. עוד פועלים בישוב ג'ימבורי עשיר ומרכזי תרבות וחברה פעילים.

 

בנוסף, בישוב פועלת "מדרשת עין פרת", המזמינה צעירים וצעירות מכל גווני החברה הישראלית לעצב ישראליות אחרת מתוך לימוד ושיח משותפים. תושבי הישוב מוזמנים להצטרף לשיעורים המתפרסמים באתר המדרשה: http://midrasha.einprat.org

 

חינוך

באלון פועלות מסגרות חינוך לגיל הרך, בהם מטופלים ומתחנכים ילדי הישוב מגיל 3 חודשים ועד לסיום גן החובה. התשלום למעונות הוא ע"פ תעריפי משרד התמ"ת ואילו התשלום לגנים הוא ע"פ תעריפי משרד החינוך (ילדים מעל גיל 3 נכנסים בהגדרת חוק חינוך חינם, הפוטרת מתשלום עבור הגן). כמו כן, פועלים בתשלום נוסף צהרונים לילדי הגנים.

בית הספר היסודי לכיתות א'–ח' ממוקם בישוב כפר אדומים הסמוך ומתאפיין בגישה ייחודית שמותאמת לרוח השילוב והשותפות בין דתיים וחילונים, ומשמש את ישובי האזור. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר בית הספר: http://kfar-adumim.tikshuv.org.il. מדי יום יוצאות הסעות מאורגנות מהישוב לבית הספר וחזרה.

בימים אלו ממש שוקדים על הקמת בית ספר תיכון מעורב, שיחל לפעול בשנה"ל הקרובה (תשע"ה).

 

תנועת הנוער של הצופים מקיימת פעילות ענפה, פועלת אף היא ברוח ישובי גוש אדומים ופונה לילדים מכיתה ד' ומעלה. שבט יהודה הממוקם בכפר אדומים והוא מהשבטים המובילים בהנהגת ירושלים.

 

תעסוקה

מרבית תושבי אלון מוצאים את פרנסתם בירושלים הסמוכה או במעלה אדומים הנמצאת במרחק נסיעה קצרה מהישוב. לצד זאת, קיים מגוון אפשרויות תעסוקה בסביבה המיידית של גוש אדומים: באזור תעשייה מקומי ובו מספר מפעלי תעשייה קלה, בבתי הספר ובמסגרות החינוך בסביבה וכן ביוזמות תיירותיות מגוונות.

 

קליטה

הישוב אלון נמצא בתהליך של צמיחה וקליטת משפחות חדשות. תהליך הקליטה לישוב כולל פנייה ראשונית ומילוי טופס מועמדות, סיור מודרך בישוב, ראיון עם ועדת קליטה ומבחנים במכון חיצוני. לאחר שנת מגורים עולה המשפחה להצבעה לחברות.

בישוב מספר אפשרויות דיור (בתים פרטיים ויחידות דיור להשכרה ושכירות מוזלת בשכונת קראוונים מקסימה...).

לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזי קליטה: רחל 055-6603916 ; בן 050-6291755.

לאתר הבית של הישוב אלון לחצו כאן.

 

עבור לתוכן העמוד