מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

דוגית

בשנת תשמ"ב (1982) החליטה ממשלת ישראל על הקמת שלושה ישובים בצפון רצועת עזה. אחת משלושת הישובים הללו הוא הישוב "דוגית" העלייה לקרקע החלה בשת תש"ו (מאי 1990) הגרעין הראשוני מנה שלוש משפחות שהחליטו לקשור גורלם עם הים. שם הישוב משקף את אופיו המיוחד של הישוב - דוגית היא סירה קטנה. 
כיום מונה הישוב כ-20 משפחות (שהן כ-70 נפשות). מקור התעסוקה העיקרי של התושבים הוא הים: שירותי הצלה, בריכות דגים, חקלאות ימית, שירותי תיירות, מסעדות דגים ועוד. חזונם של התושבים הוא להתפתח בכיוון זה, וליצור אתר נופש ייחודי של תיירות ודייג.
למעלה מעשור גרות המשפחות בקראונים בתנאים קשים, ואף על פי כן נאחזות במקום בתקווה להגשים את חלומן. לאחרונה נראה האור בקצה המנהרה: כמה מהמשפחות קיבלו אישורי בניה והחלו בבניית בית קבע משלהם.
ביום העלייה לקרקע היה ילד אחד בדוגית. לשמחתנו משתובבים היום על החוף כ-40 ילדים והיד עוד נטויה. בישוב פעוטונים וצהרון לרווחת האמהות העובדות, גני הילדים נמצאים בישוב השכן אלי-סיני וילדי בית הספר יוצאים בהסעה מאורגנת לבית הספר באשקלון. תלמידי התיכון ממשיכים בדרכי האבות ורובם לומדים בבית הספר הימי. דור ההמשך שלנו נשאר לגור בדוגית ורוצה גם הוא לקבוע את ביתו בישוב מהריב עין זה הממוקם על גבעה הצופה לים.


עבור לתוכן העמוד