מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

ענתות

 

הישוב ענתות נוסד בשנת 1982 על ידי קבוצת אנשים אידיאולוגים שבקשה להקים ישוב חילוני ובחרה להתיישב בתוך נוף מדברי מדהים ביופיו מעל מעיין נובע, עין פרט.
אוכלוסיית הישוב מגוונת וכוללת זוגות צעירים, משפחות עם ילדים בכל הגילאים, מבוגרים, עולים חדשים וותיקים.
אוכלוסיית הישוב מגוונת, קיימים בעלי השכלה, אומנים, קציני צבא ומשטרה, שכירים ובעלי מקצועות חופשיים.
מרבית התושבים עובדים באזור ירושלים ולאחרונה החלו לצוץ עסקים בישוב עצמו.

ילדי הישוב בגילאי בית הספר לומדים במסגרות שונות בירושלים, בעיקר בפסגת זאב וברמת-אשכול, לשם הם מגיעים בהסעות של המועצה המקומית מטה בנימין.
גני הילדים והמעונות בישוב מאכלסים כ-70 פעוטות וילדים מגיל חצי שנה ועד הגיעם לכיתה א'. בשעות שאחרי הלימודים מתקיימים בישוב חוגים שונים, תנועת נוער ו"שעת סיפור" לילדים הקטנים יותר.
למבוגרים יש מסיבות בחגים, מדי חודשיים יש ערבי זמר ומדי פעם מתקיימים קונצרטים קלאסיים, הניתנים על ידי תושבי הישוב המנגנים גם בתזמורות כמו הסימפונית - רשות השידור.
בענתות חיות כיום כ-160 משפחות.

בישוב ישנם שני גני ילדים, מעונות יום, סניף של תנועת "הנוער הלאומי", מגרש ספורט ומועדון לנוער. יש מכולת, ממתקיה ופיצריה קטנה ומסעדה איטלקית המשמשת מקום מפגש למתבגרים, וביקב המייצר יינות ,שיודעי דבר משבחים אותם ביותר ועוד נכונו לו עתידות.
בחוות ענתות ישנם שישה סוסים ופוני ומתקיימים שעורי רכיבה.
גם פינת חי יש בענתות, הכוללת חמור, כבשה, טלה וטליה, אווזים, ברווזים, יונים, תרנגולות, ארנבות ושרקנים.
ביישוב אולם תרבות גדול (שמומן בחלקו מכספי התושבים), בו אנו מקיימים את האסיפות, המסיבות והחגיגות ולהבדיל, גם את תפילת יום הכיפורים. למרות שרוב האוכלוסייה אינו מקיים אורח חיים דתי, מתקיים בכל ששי-שבת מנין קבוע בבית הכנסת.

מזג האויר דומה לזה של ירושלים, בהבדל של מעלה או שתים כלפי מעלה. נעים במשך היום וטיפה קריר בלילה.

הישוב מנוהל על ידי ועד מנהל הנבחר אחת לשנה ומונה חמישה אנשים. לצד הועד המנהל ישנן ועדות שונות בנושאי תרבות, חינוך, קליטה ובקורת.

 

לבתי אמנה ביישוב


 

 

עבור לתוכן העמוד