מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

מכתב מרגש ששלח מזכיר "מעלה רחבעם" לנשיא המדינה

כ"ז/אייר/תשס"ו25/05/2006

אל כבוד נשיא המדינה

בית הנשיא

רח' הנשיא

ירושלים

 

 

מעלה רחבעם

שלום רב!

רציתי לספר לך עלינו - מעלה רחבעם יישוב קטן על ספר מדבר יהודה למרגלות ההרודיון כקילומטר מזרחית לנוקדים מסביבינו עדרי צבאים ,פריחה מדהימה וזריחות בין היפות (צירפתי לך)

אנחנו כ 20 חבר'החילונים ודתיים שבאו להפריח את השממהולהקים יישוב חדש בארץ.

אנחנו מוגדרים כ מאחז בלתי חוקי. כן, כן, אם לא ידעת ,ליהודים א ס ו ר להתיישב ביהודה.

לא תראה אותנו בחדשות ,אתה יודע למה? אני אגיד לך למה: רובינו חילוניים

אנשים רגילים בלי פאות ארוכות או כיפות צמר ענקיות גם הדתיים הם דתיים רגילים כאלה כיפות סרוגות קטנות , בנות שלובשות מכנסיים,תושב מאחז (עבדך הנאמן) שלוקח את המוכתר של הכפר הסמוך טרמפ מדי פעם ומגיע אליו עם החמץ כל ערב פסח במקום לשרוף אותו ומוזמן לקפה אצלו, איך אפשר לעשות דה לגיטימציה לאנשי הגבעות עם חומר כזה? לכן קטן הסיכוי שתשמע עלינו בחדשות ולכן אני אספר לך קצת עלינו.

המקום מושתת על עבודה עברית ,אווירה יהודית (כל מיני מושגים שנהפכו מילים גסות בשנים האחרונות) ,מרחב מחיה גדול לכל תושב ובלי גדר.

רשמית , המקום הוא שכונה של נוקדיםוהוקם בידיעת כל הגורמים: המועצה האזורית, צה"ל, משרד השיכון, החטיבה להתיישבות ,ובידיעתו ובברכתו של ראש הממשלה דאזמר אריאל שרון.

המקום הוקם בי"ג בתשרי תשס"ב - ספטמבר 2001 ,וקיבל את שמו של רחבעם זאבי הי"ד שנרצח סמוך לכך.

המקום תורם לבטחון האזור גם לדעת גורמים בצבא שהביעו באוזנינו שנוכחותינו באיזור חוסכת להם כוחות מכיוון שאם אנחנו לא נהיה שם יימצאו שם בני התעמרה שלא ידועים באהבת ציון שלהם... לפני נוכחותינו בשטח היה האזור פרוץוהביא בין השאר לרצח שני הילדים מתקוע ע"י ריצוץ גולגולותיהם באבנים לפני כ-6 שנים.

כל תושבי המקוםמשרתים במילואים ביחידות קרביות ועד לפני כשנתיים, שלושה מאיתנו שירתו בפרוייקט "מבצר" יחידה בשיתוף משרד הבטחון כאשר אחד מתושבי המקום משמש כמפקד היחידה אזורית –ת"פ מ"פ הרודיון, ובחוזה שעליו היו חתומים עם משרד הבטחון אחד התנאים הוא שאסור להם לעזוב את תחום "מעלה רחבעם"....

השקענו את נשמתינו במקום- לי אישית יש מטע של 150 עצי זית שנטעתי במו ידי,כרם ליין של ענבי מוסקט ,מטע שקדיםבוסתן של60 עצי פרי (35 סוגים שונים!!) וכמותי לעוד תושבים,בנוסף יש לנו אתר חתונות ששימש לחתונות של שני זוגות בני המקום וכל מי שמעוניין מוזמן לבוא ולהתחתן בו.

 

הכל נעשה כאמור בקשר מתמיד שלנו עם הגורמים הרשמיים-ראה פרוטוקול מצורף ,ואף נמנענו מלהתרחב כדי לא לעבור את"הקו הכחול".(קו שתוחם את אדמות המדינה)

לפתע ביום בהיר אחד אני פותח את העיתון ומגלה שאני "מאחז לא חוקי".

 

לאחרונה מדברים שוב על "פירוק" המאחזים הבלתי חוקיים(מכבסת מילים להריסה, חורבן , עקירה) אז בוא אגלה לך משהוא : אין כאן שום קשר לחוק ! יש הבטחה של דב וייסגלס לקונדוליסה רייסלפנות את כל מה שהוקם אחרי 21 למרץ 2001 .

כלומר : יכול להיות מקום לא חוקי לגמרי שהוקם על אדמה פרטית או על שמורת טבע ומצפצף על החוקואף אחד לא ידבר איתו כי הוא הוקם ב20 למרץ 2001 . ומנגד מקום שהוקם בשיתוף כל הגורמיםיום אחרי כן ונמצא בתוך רשימת המאחזים הבלתי חוקיים .

בכלל,לא קיימת היום אפשרות חוקית להקים יישוב בשומרון או ביהודה, גם בבקעת הירדן שלכאורה נמצאת בקונסנזוס אסור ליהודים להתיישב אם תרצה להתיישב שם בצורה חוקית לא תוכל וכאלה שעשו זאת בשנים האחרונות מוגדרים כמאחזים בלתי חוקיים בדיוק כמונו ויותר מכך: מדינת ישראל אוסרת על החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית ,למועצה האזורית בבקעת הירדן ולכל גוף ממסדי אחר לעזור לאותם נקודות התיישבות ומי שעושה זאת ובעצם מגשים את היעד שלשמו הוקם,עובר על החוק...

העובדה שביהודה ושומרון בשטחי Cיש אלפי התחלות בניה של ערבים ואף אחד לא מתכוון אפילו לאכוף עליהם את החוק לא עוזרת לטענה כאילו מדובר כאן על אכיפת חוק....

 

כרגע אנו במצב שלמרות שעלינו לקרקע באישור רוה"מבתעודת זהות שלנו כתוב מעלה רחבעם חלקה של המדינה בהקמת המקום ברור(700,000 ₪ ממשרד השיכון לפי דו"ח טליה ששון) מתכוונים לגרש אותנו מבלי לתת פיצוי ,מבלי להעביר חוק בכנסת ומבלי לשמור על זכויות מינימליות ששומרים עליהם גם כשמדובר באויבי ישראל .

בידינו יש מכתב מהחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית שמקצה לנו את השטח לנטיעות .על סמך זה נטענו מטעי זיתים,שקדים וכרם . האם מתכוונים לעקור לנו אותם? האם נוכל להמשיך לעבדם?האם מתכוונים לפצות אותנו על כך? אף אחד לא מדבר איתנו , חוץ מצו דרקוני שהונח ליד דלתות ביתינו ומורה לנו לעזוב את בתינו תוך 8 ימים.

מה הטעם לעקור אנשים מבתיהםכאשר עוד לא הוכרע גורל האזור ? אני לא יודע אם זה רשעות או טיפשות או שניהם ביחד?

כאמור השכונה יושבת על אדמות מדינה בתוך קו כחול של היישוב נוקדים ושטח השכונה מצוי בהליכי תכנון במסגרת ההליכים לאישור תב"ע כללי של היישוב נוקדים, ובעצם חסרה רק חתימה של שר הביטחון .

אדוני הנשיא ! אני פונה אליך לבדוק את הדברים ע"י אנשי לשכתך ולהיווכח שהדברים הם כפי שהצגתי לך אותם !

 

מעבר לכל המילים הבירוקרטיות והמשפטיות שמורידות את הכל בכמה רמות, מי שמגיע אלינו פתאום מרגיש את ארץ ישראל הישנה והיפיפיה והנידחת שמושיטה את ידה כדי לתת ולא כדי לקחת , ואני בטוח שאם תגיע אלינו לביקור תרגיש אותו דבר שעדיין יש תקוה , ושיש מקומות שהתיישבות וחקלאות ועבודה עברית ושותפות ושירי ארץ ישראל הם לא מילים גסות וגם לא מילים ריקות מתוכן .

 

שר הבטחון החדש מר עמיר פרץ מדבר לאחרונה בכל פורום אפשרי על הריסת המאחזים ושקיומינו מבזה את מדינת ישראל.אנחנו מבזים את מדינת ישראל ? מהאנשים האחרוניםשעובדים את האדמהושממשיכים את חזונם של אבותינו( ושל אבות תנועת העבודה) למרות כל הסכנות ? ושממשיכים לעשות מילואים ביחידות קרביות למרות שאנו משתייכים לציבור שהמדינה מתייחסת אליו כאזרחים סוג ב?.

לא הבדואים בדרום שהשתלטו על כ חצי מליון דונם !!! באופן לא חוקי ושרבים מהם מתעסקים בפשע,הברחת סמים, נשים ואמצעי לחימה,גניבת מתכת , גביית דמי חסות ועוד כמעשה של יום יום, לא המפ"כל ועוד קצינים בכירים במשטרה שקיבלו מכתבי אזהרה בגלל קשר לעבריינים או ליקויים אחרים חמורים, לא מצעד השרים והח"כיםבחדרי החקירות ,לא כל אלה שאיבדו כל ערכים ושגרמו לזה שנוער דוקר ונדקר כי אין לו כל בילוי אחר והוא לא מבין מה אנחנו עושים כאן בעצם , לא האנשים שבגלל כל אלה ירדו מהארץ,לא הקשר בין הון לשלטון,לא הבניה הערבית הבלתי חוקית שקיימתבמימדים מבהילים .-אלא אנחנו, אנחנו מבזים את מדינת ישראל . מה יש לומר ? בא לזעוק ולומר תפתחו את העיניים! תראו מה קורה כאן ! הפכתם הכל !

 

אולי עדיין אפשר לעצור את הסחף בשבירת המיתוסים ובויתור על ערכים ואולי יש סיכוי שזה יהיה כבודו .

צירפתי לך קצת תמונות של נופים ואנשיםכדי שתוכל להגיד שהרבה דברים יפים ראו עיניך בהיאחזות ביהודה...

בכבוד רב

דרורי בר לבב

מעלה רחבעם

נוקדים, ד.נ צפון יהודה 90916

 

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד