מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

מגורשי נצרים שבקרני שומרון עולים לאריאל
הגדל

לאחר ששהו יותר מ 8 חודשים באתרים שונים , כשהאחרון שבהם הוא הישיבה התיכונית בקרני שומרון, עוברים חברי "נצר אריאל" לאתר הזמני שהקימה עבורם תנועת "אמנה" ביישוב אריאל.

חברי הגרעין שמו לעצמם למטרה להקים גרעין תורני שיפעל בעיר אריאל.

חברי הגרעין מוכיחים כי למרות שמטרת הממשלה היתה לקפל את דגל ההתיישבות ביש"ע הם מניפים אותו בגאון ומשלבים יחד איתו עבודה קהילתית תורנית.

מתוך דף חזון – קהילת "נצר אריאל"

אנו, תושבי נצרים,באים לאריאל,בירת השומרון, על מנת לקבוע כאו את ביתנו ולהקים מחדש קהילה לתפארת.

שלושה דברים מאירים את דרכנו ולאורם אנחנו שואפים ללכת: תורה, עבודה וגמילות חסדים . שלושה דברים שעליהם עומד העולם.

א.תורה: בעיני רוחנו רואים אנחנו קהילה חזקה , מחוברת לערכים ולזהות היהודית, שואבת את כוחה ועוצמתה מהאמונה הגדולה אותה ספגנו בנצרים. אמונה בבורא עולם ובהשגחתו עלינו, אמונה בעם ישראל כולו , אמונה בתהליך הגאולה בו זכינו להיות שותפיםעם כל קשייו וסיבוכיו.ברצוננו להיות שותפים בחיזוק הצד החינוכי והערכי בעיר, בהקמת מוסדות חינוך ומסגרות שונות שיועילו לכלל התושבים.

ב.עבודה: חיי הרוח צריכים להיות מחוברים למעשה. באריאל יש ערך עצום לבניית העיר והתפתחותה, ברצוננו להיות שותפים להקמת שכונה דתית גדולה שתמשוך ציבור גדול לעיר ותשפיע עוצמה וחוסן על השומרון כולו. בתקופה קשה של חוסר ודאות מדינית וביטחונית, שמנו לנו למטרה לחזק את העיר בכל תחומי החיים ולא רק בעשייה התורנית והרוחנית. החיזוק יעשה תוך שילוב של משפחות יצרניות העסוקות בבניין וביצירה במגוון תחומי חיים .

ג.גמילות חסדים: אחד הדברים החשובים שלמדנו על חיי קהילה בנצרים הוא הערבות ההדדית והאחריות המשותפת.ברצוננו לבנות קהילה תומכת , אכפתית שיודעת לדאוג ולעזור לכל מי שצריך. יוזמה והקמה שלמפעלי חסד ועזרה ההדדית בעיר.הקמת מערך התנדבות ועוד.

 

השלמת בניית האתר מסתיימת בימים אלו והמשפחות נכנסות לאתר הזמני הממוקם במרכז אריאל ובסמיכות למכללת אריאל.

 

עבור לתוכן העמוד